Güncel

Boğaziçi eylemlerinde işkence gören öğrencide iç kanama tespit edildi

Kadıköy'deki Boğaziçi eyleminde işkenceyle gözaltına alınan Öyküm Bozbay'da iç kanama ve kaburgalarında ezilme meydana geldi

İstanbul Kadıköy’de 1 Nisan’da düzenlenen Boğaziçi direnişine destek eyleminde işkenceyle gözaltına alınan Devrimci Gençlik Dernekleri (DGD) üyesi Öyküm Bozbay, ağrıları nedeniyle gittiği doktor kontrolünde darp nedeniyle kaburgalarında ezilme ve iç kanaması olduğunu öğrendi.

Devrimci Gençlik Dernekleri’nden yapılan paylaşımda 5 Nisan pazartesi gecesi hastaneye kaldırılan Bozbay’ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Tutuklu Boğaziçi direnişçileri Anıl Akyüz ve Şilan Delipalta’nın 2 Nisan’daki duruşmasından bir gün önce “özgürlük” talebini dile getirmek için Kadıköy’de eylem yapan üniversiteliler polis saldırısına uğramış, Öyküm Bozay’ın da aralarında bulunduğu 35 kişi gözaltına işkenceyle alınmıştı.

1 Nisan’da Kadıköy’de yaşanan şiddetin boyutu fotoğraf ve videolara yansımış, polisler üniversitelileri boğazlarını sıkmış, yere yatırıp dizleriyle üzerlerine bastırmıştı. İşkence gözaltı araçlarından hastaneye kadar sürmüştü.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu